| Brand | Workpro |
|---|---|
| Type | Water Pump Pliers |
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 10 in |
| Features | Adjustable, Chrome Plated, Heavy Duty |
| Material | Alloy Steel |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Model | 031278 |
| Color | Blue |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 4.02" |
| Item Length | 12.01" |
| Item Height | 0.75" |
| Item Diameter | 12.01 x 4.02 x 0.75 inches |
| Item Weight | 15.7 ounces |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 10-Inch Groove Joint Pliers Adjustable Water Pump Pliers 2" Jaw Capacity. Color: Blue, Condition: New. Listed at 12.99 USD. Adjustable 2" jaw capacity with 7 different positions for better grasping and turning. Transparent electrophoretic coating and covered in will help to prevent getting rusty. Included Components10" groove joint pliers.