| Brand | WORKPRO |
|---|---|
| Manufacturer | HANGZHOU GREATSTAR INDUSTRIAL CO.,LTD |
| Bit Compatibilities | bit holder, drill, impact driver |
| Drive System | Hex |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Number of Pieces | 1 |
| Drive Bit Shank Style | hex shank |
| Material Type | Chrome Vanadium Steel |
| Finish Types | Painted |
| Item Length | 12 Inches |
| Application | Mixing |
| Color | Gray |
| Country of Origin | China |
| Item Depth | 0.59" |
| Item Diameter | 11.85 x 1.3 x 0.59 inches |
| Item Height | 0.59" |
| Item Weight | 5.6 ounces |
| Item Width | 1.3" |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Model | 124832 |
| Number of Items in Set | 3 |
| Package Quantity | 1 |
| Suitable For | Air Drill |
| Type | Drill Bit Extension |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 12" Drill Bit Extension 1/4" Quick Release Magnetic Bit Holder for Drill. Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 11.99 USD. DUAL LOCK: The magnetic bit holder features a strong built-in magnet and a ball-bearing lock for dual locking, ensuring your screwdriver bits and drill are securely held in place. Drive Bit Shank Stylehex shank.