| Country of Origin | China |
|---|---|
| Manufacturer | Hangzhou Great Star Industrial Co,.LTD |
| Included Components | Wrench |
| Wrench Length Style | Standard |
| Measurement Standard | Metric |
| Item Package Quantity | 1 |
| Style | Metric |
| Head Style | Box End |
| Finish Type | Black Electrophoretic Coating |
| Brand | WORKPRO |
| Type | Adjustable Wrench |
| Features | Adjustable |
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 8-19mm |
| Material | Cr-Mo steel |
| Action | Non-Ratcheting |
| System of Measurement | Metric |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Model | 073980 |
| Color | Black |
| Item Width | 4.7" |
| Item Length | 7.6 Inches |
| Item Height | 0.8" |
| Item Diameter | 9.1 x 4.7 x 0.8 inches |
| Item Weight | 10.7 oz |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 12-in-1 Universal Adjustable Wrench w/Multi-Position Heads Metric 8-19mm. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 21.99 USD. Quick Size Switching: Press the blue button, rotate the universal wrench's plate to the required size, then release the button to lock it securely in place. Clear and easy-to-read markings help you quickly select the right size.