| Maximum Torque | 25 N.M. |
|---|---|
| Speed | 1500 RPM |
| Battery Included | Yes |
| Power Source | Battery |
| Color | Pink |
| Set Includes | Attachments, Battery, Case, Drill Bits, Extension rod, Screwdriver Bits |
| Item Length | 10.5 |
| Brand | Workpro |
| Chuck Size | 3/8 in |
| Type | Drill Set |
| Number of Batteries | 1 |
| Voltage | 12 V |
| Item Height | 3 |
| Model | W004576A |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 12v |
| Item Weight | 4 |
| Item Width | 7 |
| UPC | 820909762300 |
Check the listing for details. WORKPRO 12V CORDLESS DRILL/DRIVER W004576A PINK (New Open Box). Color: Pink, Condition: New. Listed at 64.99 USD. WORKPRO 12V CORDLESS DRILL/DRIVER W004576A PINK. Condition is New. (TM-100YB)