| Number of Items in Set | 16 |
|---|---|
| Color | Gray |
| Item Diameter | 11.77 x 9.45 x 2.99 inches |
| Material | Cemented carbide YG8C |
| Item Length | 11.77" |
| Item Depth | 2.99" |
| Shank Type | SDS-Plus |
| Suitable For | Rotary Hammer Drill |
| Brand | Workpro |
| Type | Spiral |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Height | 2.99" |
| Package Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 |
| Application | Grinding and Cutting |
| Item Width | 9.45" |
| Item Weight | 5.46 pounds |
| UPC | 820909613817 |
Check the listing for details. WORKPRO 16-Piece SDS-Plus Rotary Hammer Drill Bits and Chisel Set for Concrete. Color: Gray, Condition: New. Listed at 36.99 USD.