| Feature | ESCP |
|---|---|
| Brand | Workpro |
| Type | Sanding Backing pad |
| Sanding Grade | Fine |
| Model | 124811 |
| Application | Grinding/Sanding |
| Number of Items in Set | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Suitable For | Random Orbit Sander |
| Color | Black |
| Material | -- |
| Item Length | 5" |
| Item Width | 5" |
| Item Diameter | 5.71 x 5.24 x 0.98 inches |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Abrasive Material | -- |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Height | 5.7" |
| Item Depth | 0.98" |
| Item Weight | 2.88 ounces |
| Voltage | -- |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 1PACK 5-inch Universal Sanding Backing Pad for 300W Random Orbit Sanders. Color: Black, Condition: New. Listed at 25.99 USD. Durable Construction – Made from high-quality materials for enhanced durability and long-lasting performance during sanding tasks.