| Brand | WORKPRO |
|---|---|
| Manufacturer | HANGZHOU GREAT STAR INDUSTRIAL CO.,LTD |
| Recommended Uses For Product | Repair Tool Set for Phone Camera Laptop Watch |
| Included Components | Bits, Electric Screwdriver, USB-C Cable |
| Wattage | 2.52 Watt-hours |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item Package Quantity | 1 |
| Batteries Required? | Yes |
| Battery Power | 2.59 Watt Hours |
| itemDimensions | 6.97"L x 3.07"W x 1.02"H |
| Type | Electric Screwdriver |
| Material | Alloy Steel |
| Color | Grey |
| Item Weight | 12 oz |
| Battery Included | Yes |
| Voltage | 4 Volts |
| Number of Batteries | 1 |
| Power Source | Battery Powered |
| Speed | 180 RPM |
| Auxiliary Handle | No |
| Battery Capacity | 700mAh |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Cable Length | -- |
| Charging Time | -- |
| Chuck Size | -- |
| Chuck Type | -- |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Drive Type | -- |
| Features | Additional Bits |
| Item Diameter | 6.97"L x 3.07"W x 1.02"H |
| Item Height | 1.02" |
| Item Length | 6.97" |
| Item Width | 3.07" |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Maximum Torque | -- |
| Model | 004603 |
| Motor Type | Brushed |
| Number of Items in Set | 20 |
| Number of Pieces | 1 |
| Power | 2.59 W |
| Set Includes | Battery Charger, Drill Bits |
| Shape | Straight Design |
Check the listing for details. WORKPRO 20 in 1 Mini Electric Screwdriver High-Quality Precision Bits for Phone. Color: Grey, Condition: New. Listed at 18.99 USD. Magnetic Design: Do not worry about the weakness of the magnetic property of your cordless screwdriver and bits. Enough magnetism can make bits absorb precision screws much better. The grey phosphating surface acheives for a harder surface, great longevity better rust resistance, and better rust resistance.