| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | WORKPRO |
| Color | Gray |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Features | Portable |
| Item Diameter | 26.4 x 4 x 2.5 inches |
| Item Height | 2.5" |
| Item Length | 26.4" |
| Item Weight | 1.7 pounds |
| Item Width | 4" |
| MPN | Does Not Apply |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Material | Aluminum |
| Model | AB |
| Tape Length | -- |
| Type | Spirit Level |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 24" Spirit Level Bubble Level w/3 Bubbles Double View Vertical Site Tool. Color: Gray, Condition: New. Listed at 38.99 USD. High Accuracy: Achieve precise measurements with our 24-inch spirit level, offering maximum accuracy of 0.0005 -inch/ft. This will help to complete your project more perfectly. Easy to Read: This leveler tool is equipped with 3 separate highly visible vials for easy leveling: horizontal, and vertical. The magnified center block vial is designed for better reading. Patented Verti-site Design: The vial of our bubble level can be read from both the front and side, double view vial. Even in a confined space, it is convenient to use. Durability: This level tool features an aluminum frame and shock-absorbing rubber end caps for durability, providing superior resistance to impact and shock. User-friendly Design: The included grip design allows you to hold the level more securely and for single-handed use. When you don't need it, you can use the hanger hole to hang it on the wall. Manufacturer HANZGHOU GREATSTAR INDUSTRIAL CO.LTD Item Weight 1.7 pounds Package Dimensions 26.4 x 4 x 2.5 inches Country of Origin China Item model number W062020AB Magnified Center Block Vial This design makes readings more accurate and clear. Easy to store With the hanger hole, this level is easy to store.You can hang it on the wall after use and take it off when needed. Handle Design Comfortable handle for easy handling and easy to hold the level so that it does not move when measuring. Rubber End Caps A thickened end cap protects the level from damage whenever it dropped. On Feb 25, 2024 at 22:45:26 PST, seller added the following information: