| Brand | WORKPRO |
|---|---|
| Type | Utility Knife |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Blade Width | 1 in |
| Color | Green |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Item Diameter | 3.35 x 3.22 x 0.67 inches |
| Item Height | 0.67" |
| Item Length | 3.35" |
| Item Weight | 5.9 ounces |
| Item Width | 3.22" |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Model | AB |
| Number of Pieces | 1 |
| Unit Quantity | 2 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 2PC Folding Utility Knife Box 10PC Blade Cutter Quick Change Razor Knife. Color: Green, Condition: New. Listed at 20.99 USD. Style Folding Utility Knife. Blade Material Stainless Steel. Sturdy and springy belt clip makes it convenient to carry around. Material Stainless Steel.