| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | WORKPRO |
| Type | Center Punch |
| Material | Steel |
| Number of Pieces | 2 |
| Model | AB |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Color | Black |
| Item Width | 2" |
| Item Length | 6" |
| Item Height | 1" |
| Item Diameter | 6 x 2 x 1 inches |
| Item Weight | 3.98 ounces |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 2PCS Automatic Center Punch Adjustable Spring Loaded Center Punch USA. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 19.99 USD. Customize the punch force to suit different applications and materials. This kit ensures you have the right tools for various marking or drilling tasks.Punch. Versatile Usage: The center punch is essential for accurate marking and drilling.