| Manufacturer | HANGZHOU GREAT STAR INDUSTRIAL CO.,LTD |
|---|---|
| Item Package Quantity | 1 |
| Head Style | Flex |
| itemDimensions | 5.59 x 4.61 x 2.36 inches |
| Brand | WORKPRO |
| Type | Ratchet Wrench |
| Number of Pieces | 34 |
| Drive Size | 1/4 in |
| Action | Ratcheting |
| Features | Mini, Offset |
| Chuck Type | Combination |
| System of Measurement | Metric/Standard |
| Size | 1/4" |
| Material | Alloy Steel |
| Model | 003149 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Color | Black |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 4.61" |
| Item Length | 4.13 Inches |
| Item Height | 2.36" |
| Item Diameter | 5.59 x 4.61 x 2.36 inches |
| Item Weight | 1.12 pounds |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 34PC Low Profile Ratchet Wrench Offset Ratcheting Screwdriver Bit Socket. Color: Black, Condition: New. Listed at 24.99 USD. Compact Design: The WORKPRO Right Angle Screwdriver is 4.13" in length and 0.47" in thickness, making it ideal for accessing tight spots where standard or stubby screwdrivers can't reach. Simply push the bit into the square opening and flip the button to change direction to tighten or loosen the screw.