| Country of Origin | China |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Feature | ESCP |
| Brand | Workpro |
| Type | Groove Joint Pliers |
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 4 in |
| Features | Adjustable |
| Material | Chrome-Vanadium Steel, Plastic |
| Model | 031473 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Color | Black |
| Item Width | 2.4" |
| Item Length | 5.3" |
| Item Height | 0.7" |
| Item Diameter | 5.3 x 2.4 x 0.7 inches |
| Item Weight | 3.2 Ounce |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 4" Groove Joint Pliers Adjustable Water Pump Plier 15-Position Push-Lock. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 19.99 USD. Included Components4" Water Pump Pliers. Includes a built-in hanging hole for convenient storage. Unit Count3.2 Ounce.