| Brand | Workpro |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Type | Reciprocating Saw |
| Power Source | Battery Powered |
| Voltage | -- |
| Set Includes | Blades, Case, Laser Guide |
| Number of Batteries | 1 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Suitable For | Metal, Wood, Plastic |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | -- |
| Cutting Angle | 90° |
| Blade Strength | High |
| Cutting Depth | -- |
| Blade Location | Centered |
| Model | W125335 |
| Blade Length | -- |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 4.64 pounds |
| Item Length | 13" |
| Item Width | 2.7" |
| Item Height | 3.7" |
| Item Diameter | 13 x 2.7 x 3.7 inches |
| Style | 400 W |
| Wattage | 400 watts |
Check the listing for details. WORKPRO 400W Oscillating Multi-Tool Power Saw Adjustable 6-Speed Control. Condition: New. Listed at 74.99 USD. WORKPRO 400W Oscillating Multi-Tool, 6-Speed Corded Power Saw with LED Light, Quick Blade Change, 3.5° Oscillation Angle, 22 Accessories for Cutting, Sanding, Scraping. Great Star is a leading global developer, manufacturer, and supplier of tools, we are the biggest hand tool vendor in Asia.