| Manufacturer Color | Wood |
|---|---|
| Brand | Workpro |
| Type | Clamp Work Bench |
| Material | Wood,Steel |
| Model | 082055+082107 |
| Capacity | 2000 lbs |
| Color | Brown |
| Features | Assembly Required, Worktop |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 24.76" |
| Item Length | 62.88" |
| Item Height | 6.29" |
| Item Diameter | 62.88 x 24.76 x 6.29 inches |
| Item Weight | 104.8 pounds |
| Hardware Type | Shelves |
| Merchandise Type | Electronics |
| Pegboard Hole Size | 1/4 in |
| Placement Style | Counter & Tabletop |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 60" Adjustable Workbench & 2 Pack Metal Pegboard Rubber Wood Workstation. Color: Brown, Condition: New. Listed at 305.99 USD. Versatile Adjustability and Customization: The worktable size is 60in 22in 31-1/2in. The pegboards have 1/4” round holes and slim vertical slots that can fit all standard 1/4 in & 1/8 in pegboard hooks, allowing you to DIY and customize your organization freely.