| Bundle Description | N |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Manufacturer Color | Green |
| UPC | 820909615705 |
| Brand | Workpro |
| Type | Bypass Pruning Shear |
| Features | Labor-Saving |
| Model | 151036 |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Blade Length | -- |
| Blade Width | -- |
| Handle Size | 4.7 in |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Color | Green |
| Item Width | 2.8" |
| Item Height | 2.8" |
| Item Length | 9" |
| Item Weight | 9.1 ounces |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO 8.5" Bypass Pruning Shear Heavy Duty Sharp Blade Garden Scissor Clippers. Color: Green, Condition: New. Listed at 20.99 USD.