| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
|---|---|
| Application | Grinding, Grinding/Sanding |
| Brand | Workpro |
| Color | Brown |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Depth | 5.35 in |
| Item Diameter | 5.59 x 5.35 x 5.2 in |
| Item Height | 5.2 in |
| Item Length | 5.59 in |
| Item Weight | 1.2 pounds |
| Item Width | 5.35 in |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Material | Aluminum |
| Model | W124097A |
| Number of Items in Set | 80 |
| Package Quantity | 1 |
| Sanding Grade | Coarse, Fine, Medium, Very Coarse |
| Suitable For | Air Drill, Angle Grinder, Drill |
| Type | Sanding Disc |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | No |
| UPC | 820909749615 |
Check the listing for details. WORKPRO 80PC Sanding Disc Sandpaper 5-INCH 8-Hole Hook and Loop Disc 60-400Grits. Color: Brown, Condition: New. Listed at 22.99 USD. ManufacturerWORKPRO. Included ComponentsWORKPRO 80-piece Sandpaper Set. 150-Piece Multi-grit Sandpaper Set : Our sanding discs set provides you with the multi-grit sandpaper you need. You will get 150 total orbital sander pads of 10 different grades including 60 grit, 80 grit, 100 grit,120 grit, 150 grit,180 grit,240 grit,320 grit,400 grit, and 600grit.