| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | WORKPRO |
| Manufacturer | HANGZHOU GREATSTAR INDUSTRIAL CO. LTD |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Product Style | G10-Pink |
| Type | Utility Knife |
| Blade Material | SK5 |
| Blade Width | -- |
| Color | Pink |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Item Diameter | 3.35 x 1.1 x 0.67 inches |
| Item Height | 0.67" |
| Item Length | 3.35" |
| Item Weight | 0.11 pounds |
| Item Width | 1.1" |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Model | 011078 |
| Number of Pieces | 1 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO EDC Folding Utility Knife Foldable Small Pocket Knife with Belt Clip New. Color: Pink, Condition: New, Made in China. Listed at 14.99 USD. WORKPRO EDC Folding Utility Knife, Mini Box Cutter with Quick Open Axis Lock, Quick Change Blade Razor Knife, Foldable Small Pocket Knife with Belt Clip. WORKPRO Quick Change Folding Pocket Utility Knife.