| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | WORKPRO |
| Type | Utility Knife |
| Number of Pieces | 1 |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Blade Width | 1 in |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Model | AB |
| MPN | Does Not Apply |
| Color | Red |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 3.22" |
| Item Length | 3.35" |
| Item Height | 0.67" |
| Item Diameter | 3.35 x 3.22 x 0.67 inches |
| Item Weight | 5.9 ounces |
| Unit Quantity | 2 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO EDC Folding Utility Knife, Mini Box Cutter with Quick Open Axis Lock. Color: Red, Condition: New. Listed at 17.99 USD. Stainless steel construction offers durability and anti-corrosion Lightweight design (only 1.87 oz) provides maximum comfort for everyday carrying Sturdy and springy belt clip makes it convenient to carry around Quick blade change mechanism makes it easier and faster to change the blades, and it accepts all standard utility knife blade Perfect for cutting boxes, pieces of plastic, or scraping off glue/gunk from surfaces