| Brand | Workpro |
|---|---|
| Type | Utility Knife |
| Number of Pieces | 1 |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Blade Width | 1 in |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Model | AB |
| Color | Green |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 1.06" |
| Item Length | 3.31" |
| Item Height | 0.67" |
| Item Diameter | 3.31 x 1.06 x 0.67 inches |
| Item Weight | 2.08 ounces |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. WORKPRO EDC Folding Utility Knife Mini Box Cutter with Quick Open Axis Lock USA. Color: Green, Condition: New. Listed at 14.99 USD. WORKPRO EDC Folding Utility Knife, Mini Box Cutter with Quick Open Axis Lock, Quick Change Blade Razor Knife, Foldable Small Pocket Knife with Belt Clip. WORKPRO Quick Change Folding Pocket Utility Knife.