| Compatible Brand | zhiyun Molus |
|---|---|
| Softbox/Diffuser Shape | Octagon |
| Color | Black |
| MPN | C000600G1 |
| Item Length | 78cm |
| Brand | Zhiyun |
| Type | Bowens mount softbox |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 20cm |
| Compatible Series | for zhiyun G60/X100 |
| Model | 90D |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2019g |
| Item Width | 20cm |
| UPC | 191493003354 |
Check the listing for details. Zhiyun Parabolic Softbox 90D Bowens Mount Light Diffuser for G60 G200 G300 X100. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 126.65 USD. ❤️❤️【 NOTE 】ZHIYUN G60、X100、CX100、X60 are designed with a ZY Mount, not a Bowens Mount. 【G60: ZHIYUN Bowens Mount Adapter A】【X100/CX100/X60: ZHIYUN Bowens Mount Adapter B】【G200/G300/B-series: Not Required】.