| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Compatible Brand | For Canon |
| Custom Bundle | No |
| Material | Aluminum |
| MPN | NA |
| Item Length | 5.65 in |
| To Fit | Camera |
| California Prop 65 Warning | NA |
| Brand | Zhiyun |
| Type | Follow Focus |
| Maximum Load | 6.6 lb |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 7.1 in |
| Model | Zhiyun Crane-2 |
| Compatible Series | For Nikon D |
| Maximum Height | 8 In |
| Features | Motorized |
| Head Type | Equatorial Mount |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 0.91 Lb |
| Item Width | 2.85 in |
Check the listing for details. Zhiyun Servo Zoom/Follow Controller - Max (Open Box). Condition: Open box. Listed at 89.00 USD. Came with my Crane 2s and I never used it. Will be shipped next business day fully insured. No International shipping offered at this time. Please contact me before purchasing if you are not in the US.Thanks for looking and let me know if you have any questions!