| APP | ZY Cami |
|---|---|
| Roll Mechanical Range | 285° |
| Controllable Pan Angle | Max: +145° / Min: -120° |
| Following Deviation in Motion State | Max: ± 0.3° / Standard: ± 0.1° / Min: ± 0.05° |
| Following Deviation in Static State | Max: ± 0.04° / Min: ± 0.01° |
| Controllable Roll Angle | Max: 180° / Min: -80° |
| Item Length | 346MM |
| Operation Current | Max: 3000mA / Min: 220mA |
| Charging Time | 3.5h |
| Valid Payload | Max: 260g / Min: 75g |
| Charging Voltage | Max: 5.5V / Min: 4.7V /Standard: 5V |
| Charging Current | Max: 850mA / Min: 500mA |
| Function | Object Tracking/ Livestreaming /Pano/ Slowmotion/ Smart |
| Extension Rod | 260mm |
| Unit Type | Unit |
| Battery Runtime | Max: 4h / Standard: 3h |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 344mm |
| Running Time | 12h |
| Axis Operation Range | Tilt: / Roll: 285°Pan: 290° T |
| Head Type | Gimbal Head |
| Item Width | 98MM |
| Mounting Clamp Supporting Range | Max: 90mm / Min: 50mm |
| Color | White |
| Pan Mechanical Range | 300° |
| Material | Plastic |
| Maximum Compatibile Weight | 235g |
| Brand | Zhiyun |
| Type | Handheld |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Operation Voltage | Max: 4.2V / Min: 3.4V /Standard: 3.7V |
| Model | SMOOTH X |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 246g/unit |
Check the listing for details. ZHIYUN Smooth X Phone Gimbal Stabilizer Handheld for iPhone Android - open box. Color: White, Condition: Used. Listed at 23.99 USD. ✅ Zhiyun Smooth X Stabilizer (White) ×1. ZHIYUN Smooth-X is a gimbal stabilizer for smartphones with phone sized flodable design. With the unique selfie stick design, Smooth-X can be extended up to 260mm.