| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| APP | ZY Cami |
| Axis Operation Range | Tilt: / Roll: 285°Pan: 290° T |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Battery Runtime | Max: 4h / Standard: 3h |
| Brand | Zhiyun |
| Charging Current | Max: 850mA / Min: 500mA |
| Charging Time | 3.5h |
| Charging Voltage | Max: 5.5V / Min: 4.7V /Standard: 5V |
| Controllable Pan Angle | Max: +145° / Min: -120° |
| Controllable Roll Angle | Max: 180° / Min: -80° |
| Extension Rod | 260mm |
| Following Deviation in Motion State | Max: ± 0.3° / Standard: ± 0.1° / Min: ± 0.05° |
| Following Deviation in Static State | Max: ± 0.04° / Min: ± 0.01° |
| Function | Object Tracking/ Livestreaming /Pano/ Slowmotion/ Smart |
| Item Height | 344mm |
| Item Length | 346MM |
| Item Weight | 246g/unit |
| Item Width | 98MM |
| Maximum Compatibile Weight | 235g |
| Model | SMOOTH X |
| Mounting Clamp Supporting Range | Max: 90mm / Min: 50mm |
| Operation Current | Max: 3000mA / Min: 220mA |
| Operation Voltage | Max: 4.2V / Min: 3.4V /Standard: 3.7V |
| Pan Mechanical Range | 300° |
| Roll Mechanical Range | 285° |
| Running Time | 12h |
| Type | Video Stabilizer |
| Valid Payload | Max: 260g / Min: 75g |
Check the listing for details. Zhiyun SMOOTH-X Compact Folding and Extendable 2-Axis Handheld Gimbal Stabilizer. Condition: Used. Listed at 22.00 USD.