| Battery Capacity | 2600mAh |
|---|---|
| Battery Runtime | Lab Data: 16h |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Brand | Zhiyun |
| Charging | 12V |
| Charging Time | 2H 46min (12V/1.42A)(PD); 2H (12V/1.5A)(QC) |
| Controllable Roll Angle | Max: +35° / Min: -30° |
| Controllable Tilt Angle | Max: +160° / Min: -90° |
| Following Deviation in Motion State | Max: ± 0.3° / Standard: ± 0.1° / Min: ± 0.05° |
| Following Deviation in Static State | Max: ± 0.04° / Min: ± 0.01° |
| Material | Aluminum |
| Model | Weebill 3E |
| Operation Current | Max: 5300mA / Min:150mA |
| Operation Voltage | Max: 8.4V / Min: 6.5V / Standard: 7.4V |
| Pan Mechanical Range | 360° |
| Product Size (W*D*H) | 361*121*265 (mm) |
| Quick Charge | Max 14W PD |
| Quick release | Single-layer quick release |
| Roll Mechanical Range | Max: +60° / Min: -280° |
| Tilt Mechanical Range | Max: +180° / Min: -130° |
| Type | Gimbal Stabilizer |
| UPC | 191493004429 |
Check the listing for details. ZHIYUN Weebill 3E Official, 3-Axis Lightweight Handheld Gimbal Stabilizer Camera. Condition: New. Listed at 249.00 USD. WEEBILL 3E Gimbal. Quick Release Plate. Product Size (W D H). D850, D780, Z fc, Z50, Z5, Z6, Z6 II, Z7, Z7 II, Z30, Z8. Max: +35° / Min: -30°. CR130 Tripod. What's in the Box. 361 121 265mm.