| Brand | ZHOUBIN |
|---|---|
| Number of Items | 2 |
| Material Type | Stainless Steel+Plastic & Rubber+Nylon Coat |
| Product Style | Modern |
| Item Type Name | Bungee Cords With Hooks |
| Number of Pieces | 2 |
| Unit Count | 2 Count |
| Brand Name | ZHOUBIN |
| Material | Stainless Steel+Plastic & Rubber+Nylon Coat |
| Manufacturer Part Number | Bungee-2-60 |
| Model Number | 60 inches Black Bungee Cords with Hooks |
| Item Dimensions L x W | 59.84"L x 0.31"W |
| Manufacturer | ZHOUBIN |
| Item Weight | 10.9 Ounces |
| Other Special Features of the Product | Bungee Cords with Hook, Elastic Bungee |
| Fastener Type | J-Hook |
| Color | Black |
| Hardware Material | Stainless Steel |
| Item Diameter | 0.33 Inches |
| Load Capacity | 5E+1 kg |
| Strap Type | Φ1/3 inch60"2Pcs |
| Line Weight | 50 kg |
| Product Dimensions | 59.84"L x 0.31"W |
| Size | 60" |
| UPC | 744110671704 |
Check the listing for details. ZHOUBIN 60 Inch Black Bungee Cords with Hooks Heavy Duty, 2 Pack. Color: Black, Condition: New. Listed at 18.13 USD. Manufacturer ZHOUBIN. ZHOUBIN is dedicated to helping you safely load, anchor, secure, carry, trailer and organize cargo. Other Special Features of the Product Bungee Cords with Hook, Elastic Bungee.