| Keypad mode | Touchpad |
|---|---|
| Color | Black |
| Access method | 2 Way (Password, Key Tag) |
| Dimensions | Outer Body - 82.8 x 82.8 x 19 mm (3.2 x 3.2 x 0.7 inch) |
| MPN | SHP-A20 |
| Suitable For | Front Door |
| Rated Voltage | 4 x AA type alkaline 1.5V batteries (LR6) (6V) |
| Brand | Zigbang |
| Type | Door Lock |
| Dimensions 2 | Inner Body - 140 x 106 x 44 mm (5.5 x 4.1 x 1.7 inch) |
| Emergency Power | 1 x 9V battery (6LF22) (sold separately) |
| Model | SHP-A20 |
| Operation method | Electronic control method (password input, card, key tag) |
| Item Weight | 0.8 kg (including outdoor and indoor sides) |
| Country of Origin | South Korea (Republic of Korea) |
Check the listing for details. Zigbang SHP-A20 Samsung Smart Digital Round Door Lock. Color: Black, Condition: New, Made in South Korea (Republic of Korea). Listed at 89.24 USD. SHP-A20 Smart Door Lock Digital Round Door Lock set. - Simple and easy to install round door locks. - Touch Pad. - Color : Black. We will do the best to solve the problem that may occur. - Made in Korea.