| LED Chip Code | 5050 |
|---|---|
| Power Source | Corded |
| Number of Speeds | 1 |
| Current Type | DC |
| Control Style | Voice |
| Energy Star | 10 Stars |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Voltage | 5 V |
| Number in Pack | 1 |
| Personalized | Yes |
| Features | Dimmable |
| Bulb Wattage | 45 W |
| Lighting Technology | LED |
| EC Range | A+++ - D |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Installation Area | Indoor |
| Brand | RGB |
| Mounting | Free Standing |
| Connectors | 4 Pin |
| Type | Remote Control |
| IP Rating | IP44 |
| Assembly Required | Yes |
| Theme | Family & Friends |
| Power Consumption | 24 W |
Check the listing for details. Zigbee LED Dimmer Controller RGB Color Strip APP Remote Voice Control 5V - 24V. Color: White, Condition: New. Listed at 18.89 USD. Strong and durable material, high reliability.