| Country of Origin | China |
|---|---|
| Casing Material | PC |
| Threaded connection | M30x1.5mm |
| Wireless connection | Zigbee 3.0 |
| Custom Bundle | No |
| Year Manufactured | 2023 |
| Compatible Product | Zigbee Bridge Pro |
| Temperature setting range | 4°C-35°C |
| Smart Home Compatibility | Amazon Alexa |
| Battery model | 1.5V LR6 Alkaline AA Battery |
| Input | 4.5V⎓(3×1.5V AA Batteries) |
| Control Style | App Control |
| Product Dimension | 59.4×59.4x95mm |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Features | Complete Functional |
| Compatible Brand | eWelink |
| Color | White |
| Weight | 154g |
| Brand | Zigbee |
| Model | TRVZB Zigbee |
| Net weight | 154g |
| Smart Home Protocol | ZIgbee Hub |
| Programmability | Non-Programmable |
Check the listing for details. Zigbee Radiator Smart Thermostat,ZigBee Thermostat Radiator Valve. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 24.99 USD.