| Item model number | Z0089 |
|---|---|
| Thread Style | Right Hand, M4 |
| Fastener Type | Rivet |
| Inside Thread Size | M4 |
| Size | M4 x 4mm |
| Material | Carbon Steel |
| Item Weight | 0.141 ounces |
| Thread Type | Iso Metric |
| Thread Class | Class 2A |
| Item Diameter | 4 Millimeters |
| Metal Type | Carbon Steel |
| Number of Pieces | 2 |
| Exterior Finish | Steel |
| Thread Size | M 4 |
| UPC | 0313022098079 |
| Brand | RIDGID |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 2 |
| Color | Black, Orange |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | R9780 |
| MPN | R9780 |
Check the listing for details. ZIOJOVK M4 Rivet Nut Tool Tip, Replacement Mandrel. Color: Black, Orange, Condition: New. Listed at 13.97 USD. Thread Style Right Hand, M4. Inside Thread Size M4. Size M4 x 4mm. Save money and replace nut rivet mandrel instead of buying a new riveter! Fastener Type Rivet. The riveting nut pole and the nut lead the mouth to be possible necessary to assemble are laying aside together.Easy to use and prevent loss.