| Color | Yellow |
|---|---|
| Material | Plastic |
| MPN | HD55 |
| Brand | Zircon |
| Type | Stud Finder |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 6.78 in |
| Model | Zircon StudSensor HD55 |
| Measuring Technology | Laser |
| Features | Portable, Compact, LED Indicator, LCD Display, Magnetic |
| Item Weight | 4.6 oz |
| Item Width | 2.84 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Zircon Studsensor HD55. Color: Yellow, Condition: New, Made in United States. Listed at 12.00 USD. The Zircon StudSensor HD55 is a portable stud finder with a compact design and an LED indicator for easy use.