| Color | Yellow |
|---|---|
| Item Diameter | 2" |
| Material | Plastic |
| MPN | STUDSENSOR L50 |
| Item Length | 6.66" |
| California Prop 65 Warning | no |
| Brand | Zircon |
| Type | Stud Finder |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | no |
| Item Height | 6.66" |
| Model | Zircon StudSensor L50 |
| Measuring Technology | Ultrasonic |
| Features | LCD Display, LED Indicator, Portable |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 2.80" |
| Item Weight | 8 ounces |
Check the listing for details. Zircon StudSensor L50 Edge Finding Stud Finder with DeepScan & WireWarning. Color: Yellow, Condition: Used, Made in China. Listed at 14.95 USD. Zircon StudSensor L50 Edge-Finding Electronic Stud Finder. Precision Marking: Uses an easy-to-read LCD screen and a bright SpotLite light beam to show you exactly where the stud starts. You never know what gem might turn up next.