| Color | Yellow |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Material | Plastic |
| Item Length | 6 in |
| Brand | Zircon |
| Type | Stud Finder |
| Model | Zircon StudSensor Pro35 |
| Measuring Technology | Laser |
| Features | StudScan up to 3/4” (19mm), Wire Detection |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 1.5 inches |
| Item Weight | 5 oz |
| UPC | 042186695816 |
Check the listing for details. Zircon StudSensor Pro35 With WireWarning Detection. Color: Yellow, Condition: New, Made in China. Listed at 19.99 USD. The Zircon StudSensor Pro35 is a yellow stud finder with wire detection capabilities. It features StudScan technology to detect studs up to 3/4" thick (19mm) and includes a plastic housing.