| Brand | Zircon |
|---|---|
| Type | Stud Finder |
| Color | Yellow |
| Item Height | 2.8 in |
| Model | E40 & L40 |
| Features | 2 scan modes, Ready light, Red Arrow pointer, WireWarning detection, SpotLite Pointer, Illuminated "V" marker groove, Non-slip Rubber handle, Splash & water resistant, NOT waterproof |
| MPN | e40 or L40 |
| Item Length | 6.66 in |
| Item Width | 1.69 in |
| Item Weight | 4 oz each plus battery |
Check the listing for details. Zircon StudSensor™ Stud Finder One each E40 & L40 ~ LOT 2 Used. Color: Yellow, Condition: Used. Listed at 19.87 USD. Zircon StudSensor™ Stud Finder 1 each. E40 & L40 ~LOT 2. The e40 (part of the "Edge" series) was a redesign of the older SL-AC, while the L40 is part of a newer "L" series with a more ergonomic design.