| Algorithm Version | ZK Face 7.0 & ZK Finger 10.0 |
|---|---|
| Brand | ZKTeco |
| Communication | TCP/IP,USB,U-disk |
| Dimension(W*H*D) | 162*153*30 mm |
| Display | 2.8" TFT color screen |
| Hardware Platform | ZMM220 Multi-Medium Development Platform |
| Model | FA200 |
| Modified Item | No |
| Operating Humidity | 20%-80% |
| Operating tempreture | 1-45 |
| Power supply | 5V2A |
| Software | ZKTime5.0 |
| Time Clock Type | Calculating Time Clock |
| Verification Speed | 1 sec |
Check the listing for details. ZKTeco FA200 TCP/IP Time Attendance Access Control Face Fingerprint Reader. Condition: New. Listed at 86.99 USD. The first zk face device with keypad. Multi-model communications includes TCP/IP USB, SSR function allow U disk to download the attendance report directly. Fingerprint Sensor. Fingerprint capacity. Face,fingerprint,password,Automatic Status Switch, Self-Service Query, T9 input, DLST.