| Shape | Oval |
|---|---|
| Items Included | Deadbolt, Instructions, Keypad, Manual |
| Fixings Supplied | Yes |
| MPN | HBL200 |
| Battery Size | AA |
| Smart Home Compatibility | ZK SmartKey |
| Suitable For | Front Entrance Door, Commercial, Entire Door, French Door, Front Door, Residential, Security Door |
| Power Supply | Rechargeable Lithium Battery 8×AA Alkaline Battery (optional) |
| Number of Batteries | 8. |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 236mm |
| Number in Pack | More Than 10 |
| Style | Modern |
| Features | Keypad, Remote Control, Self Closing, Smartphone Compatibility, Touch Screen, Facial Recognition |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Polished |
| Item Width | 86mm |
| Color | Black |
| Battery Required | Yes |
| Material | Zinc |
| Item Depth | 38mm |
| Brand | ZKTeco |
| Type | Combination Keypad Smart Lock |
| Door Handing | Left and Right-Hand/Inswing |
| Model | HBL200 |
| Number of User Codes | More Than 10 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Smart Home Protocol | Bluetooth |
| Item Weight | 6.25 pounds |
Check the listing for details. ZKTeco HBL200 Smart Door Lock with Facial Recognition Passcode Biometric Lock. Color: Black, Condition: New. Listed at 239.00 USD.