| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | BBCCV20 |
| Material | Glass |
| Item Depth | 10 in |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Brand | Zojirushi |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Unit Type | lb |
| Item Height | 13 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | BBCC-V20 |
| Features | Keep-Warm Function |
| Power | 700 W |
| Item Weight | 17 lbs |
| Country of Origin | South Korea (Republic of Korea) |
| Number of Settings/Programs | 10 |
Check the listing for details. Zojirushi BBCC-V20 Bread Maker Machine 2lb Double Paddle Tested. Color: White, Condition: Used, Made in South Korea (Republic of Korea). Listed at 129.99 USD. See photos for details.