| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | White |
| MPN | BBCCV20, BBCC-X20 |
| Material | Glass |
| Dough/Bread Type | Gluten-Free |
| Item Depth | 10 in |
| Brand | Zojirushi |
| Loaf Size | 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 13 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Zojirushi BBCC-X20 |
| Features | Keep-Warm Function |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 17 lbs |
| Power | 700 W |
| Number of Settings/Programs | 10 |
| UPC | 0023596287242 |
Check the listing for details. Zojirushi BBCC-X20 Home Bakery Supreme Bread Maker Machine 2lb - Quick Shipping. Color: White, Condition: Used, Made in United States. Listed at 119.00 USD. We used it and loved it. But we ended up getting a commercial mixer and never use it anymore. So here is a great machine that will make and bake your breads.