| Loaf Size | 2 lbs |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Voltage | 120 V |
| Country of Origin | China |
| Brand | Zojirushi |
| Type | Core |
| Color | Silver, Black |
| Model | BB-CEC20, BB-CEC20BA |
| MPN | BB-CEC20, BBCEC20BA |
| Features | viewing window, Crust Control, Add Ingredients Signal,Jam Function,LCD Display,Non-Stick,Timer, Manual, Add Ingredients Signal,Cool Touch,Crust Control,Jam Function,Keep Warm Function,LCD Display,Non-Stick,Rapid Bake,Timer, LCD Display,Non-Stick,Timer, Cool Touch,Crust Control,Jam Function,Keep Warm Function,LCD Display,Non-Stick,Timer, Add Ingredients Signal,Cool Touch,Crust Control,Jam Function,Keep Warm Function,LCD Display,Non-Stick,Raisin/Nut Dispenser,Rapid Bake,Timer, Rapid Bake, Add Ingredients Signal,Cool Touch,Crust Control,LCD Display,Non-Stick,Timer, Raisin/Nut Dispenser, Add Ingredients Signal, Add Ingredients Signal,Crust Control,Jam Function,Keep Warm Function,LCD Display,Non-Stick,Rapid Bake,Timer, Add Ingredients Signal,Crust Control,Jam Function,Keep Warm Function,LCD Display,Timer, Jam Function,LCD Display,Non-Stick, Add Ingredients Signal,Crust Control,Jam Function,LCD Display,Non-Stick,Timer, Jam Function, add ingredients signal,cool touch,crust control,jam function,lcd display,non-stick,rapid bake,timer, LCD Display, Crust Control,LCD Display,Timer, LCD Display,Timer, Jam Function,Keep Warm Function,Non-Stick,Rapid Bake,Timer, delay timer, Keep Warm Function, Non-Stick, Crust Control,Keep Warm Function,Non-Stick,Timer, Crust Control,LCD Display,Rapid Bake,Timer,Delay Timer,Viewing Window, Crust Control,Jam Function,LCD Display,Non-Stick,Rapid Bake,Timer, Add Ingredients Signal,Crust Control,Jam Function,Non-Stick,Timer, Timer, Non-Stick,Timer, Crust Control,Jam Function,LCD Display,Timer, Crust Control,Jam Function,LCD Display,Non-Stick,Timer, Add Ingredients Signal,Crust Control,Non-Stick,LCD Display,Keep Warm Function,Timer,Jam Function,Cool Touch, Keep Warm Function,LCD Display,Non-Stick,Timer, Cool Touch |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 700W |
Check the listing for details. Zojirushi Bread Machine BB-CEC20 Home Bakery Supreme Breadmaker Black. Color: Silver, Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 161.99 USD. Good pre-owned condition. Comes from a non-smoking home.