| Number of Cups | 5 |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Color | Silver |
| MPN | ZUTTO EC-DAC50 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 9in |
| Brand | Zojirushi |
| Type | Coffee Maker |
| Item Height | 11 in |
| Model | ZUTTO EC-DAC50 |
| Features | Built-in Water Filter, Cup Warming Surface, Keep Warm Function, Removable Water Tank, Water Tank, Built-In Water Filter,Removable Water Tank,Water Tank, Cup Warming Surface,Built-In Water Filter, Built-In Water Filter,Cup Warming Surface |
| Components Included | Water Tank, Two Carbon Filters, Carafe, Melitta #2 Cone Brew Basket, Brew Basket Lid, Machine body |
| Country of Origin | China |
| Power | 650 W |
| Item Width | 6 in |
Check the listing for details. Zojirushi EC-DAC50 Zutto Coffee Maker 5-Cup. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 43.56 USD. The Zojirushi EC-DAC50 Zutto Coffee Maker is a 5-cup filter coffee machine that operates on a wall plug-in power source. This coffee maker from Zojirushi includes a water tank, built-in water filter, keep warm function, and a removable water tank for easy cleaning.