| Power Source | Electric |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Color | Off White |
| Material | Metal |
| Dough/Bread Type | White Bread |
| Item Depth | 8 in |
| Brand | Zojirushi |
| Loaf Size | 1.5 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Item Height | 14 in |
| Voltage | 16 in |
| Model | BBCC-S15A |
| Features | Programmable |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 500 W |
| Number of Settings/Programs | 7 |
Check the listing for details. Zojirushu Bread Maker Machine Digital Automatic Programmable Model BBCC-S15A. Color: Off White, Condition: Used. Listed at 124.95 USD. Good Preowned condition. Has 7 baking settings for White, Whole Grain, Quick Baking, Raisin Bread, French Bread, Dough Settings, Cake and Jam. 14in x 8in x 16in. Visible Window.