| Brand | ZOKOP |
|---|---|
| Installation | Portable |
| Model | XQB82-6C08 |
| Load Type | Top-Loading |
| Power Source | Electric |
| Washer Capacity | 17.6 lbs |
| Power | 280W |
| Cabinet Material | PP Plastic |
| Metal Motor | Aluminum |
| Inner Tub | Stainless Steel |
| Product Dimension | (20.47*18.5*32.28)" / (52.00 * 47.00 * 82.00)cm (L x W x H) |
| 8 Water Level | 1L,2L, 3L,4L,5L, 6L, 7L, 8L |
| Rated Voltage and Frequency | 110V / 60Hz |
| Length Of Inlet Pipe | 33.46" |
Check the listing for details. ZOKOP Full Auto 280w Washing Machine 17.6lbs Clothes Clean Washer Spin Electric. Condition: New. Listed at 175.99 USD. ZOKOP XQB82-6C08 Full-Automatic Washing Machine Top Load Portable Compact Laundry Washer Spin with Drain Pump,10 programs 8 Water Level Selections with LED Display 17.6 Lbs Capacity, black. A washing machine is common in each household.