| Brand | ZOKOP |
|---|---|
| Installation | Portable |
| Model | XQB80-168 |
| Load Type | Top-Loading |
| Power Source | Electric |
| Washer Capacity | 30 lbs |
| Power | 400W |
| Cabinet Material | PP Plastic body and ABS top cover with tempered glass; |
| Metal Motor | Aluminum |
| Inner Tub | Stainless Steel |
| Product Dimension | (56.00 * 53.00 * 92.50)cm/(22.05*20.87*36.42)inch(L x W x H) |
| 5 Water Level | 1L,2L, 3L,4L,5L |
| Rated Voltage and Frequency | 110V / 60Hz |
| Length Of Inlet Pipe | 40.16" |
Check the listing for details. ZOKOP Smart Full Auto Washing Machine 30lbs 8 Programs Built-in Drain Pump 400W. Condition: New. Listed at 335.99 USD. ZOKOP XQB80-168 3.0 Cu.Ft. Washing Machine, 30 lbs. Capacity Portable Washer, 8 Program,5 water levels, with Quick Connect Sink Adapter and Drain Hose, Transparent Lid & LED Display, White. Rated Wash / Spin capacity: 30lbs.