| Size | Standard(10-50mm) |
|---|---|
| Voltage. | 110V |
| Brand | ZONESUN |
| Bottle Height | 90-200mm |
| Cap Diameter | Standard: 10-50mm (Customizable) |
| Conveyor Size | 1200*100mm |
| Capacity | 15-24 seals/min |
| Voltage | 110/220V, 50-60Hz |
| Bottle Diameter | Bottle Diameter |
| Model | ZS-XGC1 |
| MPN | 202311080001 |
| Capper | 100W, 3-40kgf/cm2 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| 1200*100mm | 6kg |
Check the listing for details. ZONESUN ZS-XGC1 Automatic Screw Cap Capping Line Bottle Cap Machine. Condition: New. Listed at 1248.58 USD. ZONESUN CUSTOMIZED FILLING MACHINE[isdntekvideo]. The conveyor belt is designed to handle small batch production runs, and the photoelectric eye ensures that the capping process is initiated only when a bottle is present.