| Number of Mic Inputs | 6 |
|---|---|
| Number of Phono Inputs | 0 |
| Input/Output Ports | XLR, USB-C, Headphone Jack, Line Out |
| MPN | ZF6 |
| Number of Line Inputs | 2 |
| Item Depth | 2.48 in |
| Suitable For | Studio Recording, Field Recording, Podcasting, Film Production |
| California Prop 65 Warning | None |
| Brand | Zoom |
| Form Factor | Portable |
| Type | Digital Recorder |
| Maximum Sampling Rate | 192 kHz / 32-Bit Float |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2.95 in |
| Model | ZF6 |
| Features | Software Included |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Japan |
| Item Weight | 18.34 oz |
| Item Width | 3.94 in |
| UPC | 0884354020804 |
Check the listing for details. Zoom F6 Multi Track Field Recorder 32-Bit Float Recording Used. Condition: Used, Made in Japan. Listed at 566.99 USD. Note: Accessories, manuals, and language settings may vary by region. πΈπ¬ Singapore Often No Extra Fee. Condition: Used.