| Maximum Sampling Rate | 24 Bit (96 kHz) |
|---|---|
| Tracks | 6 |
| Input/Output Ports | TRS 1/4" Out- XLR In |
| Item Height | 152.8 mm (6.01 in) |
| MPN | H6AB |
| Number of Line Inputs | 4 |
| Item Depth | 47.8 mm (1.88 in) |
| Media Type | Secure Digital |
| Item Weight | 280 g (0.61 lb) |
| Item Width | 77.8 mm (3.06 in) |
| UPC | 0884354022860 |
| Brand | Zoom |
| Form Factor | Portable |
| Type | Digital Recorder |
| Model | Zoom H6 |
| Features | Pitch Control |
Check the listing for details. Zoom H6 Portable Handy Digital Recorder Tested. Condition: Used. Listed at 230.00 USD. Cancellation Policy.