| Number of Mic Inputs | 2 |
|---|---|
| Number of Phono Inputs | 1 |
| Number of Line Inputs | 8 |
| Item Depth | 58mm |
| Suitable For | Home Recording |
| Brand | Zoom |
| Form Factor | Portable |
| Type | Digital Recorder |
| Maximum Sampling Rate | 24 Bit (44.1 kHz) |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 376mm |
| Model | R20 |
| Country/Region of Manufacture | Japan |
| Item Weight | 1.3kg |
| Item Width | 206mm |
Check the listing for details. ZOOM R20 Portable Multitrack Recorder Controller & Interface. Condition: New. Listed at 357.00 USD. You can intuitively move, delete, copy and paste, loop, and split the recorded data by region, just like in a DAW software, by touching the screen.