| Power Source | / |
|---|---|
| Operating Range | / |
| Color | Black |
| Material | Aluminum Alloy |
| Item Length | 136mm |
| Number of Lights | 1-3 |
| Brand | Cosmoing |
| Type | Flashlight |
| Operating Time | 1-5 Hours |
| Number of Batteries | 1 |
| IP Rating | IP54 |
| Voltage | / |
| Item Height | 35 mm |
| Model | FL27-UV |
| Features | Batteries Included |
| Number of LEDs | 1 |
| Item Width | 15 mm |
| Item Weight | 100g |
| Lighting Technology | UV-Light |
| UPC | 6920383800766 |
Check the listing for details. Zoomable 395nm UV Light Blacklight Pet Urine Stains Tactical LED Flashlight. Color: Black, Condition: New. Listed at 10.99 USD. Battery Technology AA Power Source / Operating Range / Color Black MPN Does Not Apply Material Aluminum Alloy Item Length 136mm Number of Lights 1-3 Brand Cosmoing Type Flashlight Operating Time 1-5 Hours Number of Batteries 1 IP Rating IP54 Voltage / Item Height 35 mm Model FL27-UV Features Batteries Included Number of LEDs 1 Item Width 15 mm Item Weight 100g Lighting Technology UV-Light .