| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| License Category | Non-profit |
| Minimum RAM | 2 GB |
| MPN | Zorin OS |
| For Operating Systems | Linux |
| Brand | Ubuntu |
| Type | Operating System |
| Format | DVD |
| Minimum Hard Drive Space | 8 GB |
| Language | English |
| Model | DVD Set |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | Unlimited |
Check the listing for details. Zorin OS 16.2 Installer/Live DVD Set "Core + Lite " Smooth Fast Desktop OS. Condition: Brand New. Listed at 9.99 USD. Zorin OS 16.2 LINUX BootAble DVD Set CORE + LITE FAST SHIPPING USA.CORE + LITE 2 DVD SETNow With LASER Printer LabelsMake your computerbetter.faster.easier.more powerful.more secure.more reliable.Zorin OS is the alternative to Windows and macOS designed to make your computer faster, more powerful, secure, and privacy-respecting. “[Zorin OS] is just so clean and polished. I don’t really anticipate a learning curve for new users.”“Who is Zorin OS 16 for? Anyone. Period. That's how good Zorin OS 16 is.”“It has everything in terms of offering a friendly and usable experience to those coming from… Windows or macOS”“When speed is of the essence, Zorin OS really shines”A familiar desktop you already know how to use.Zorin OS is designed to be easy, so you don't need to learn anything to get started. The Zorin Appearance app lets you change the desktop layout to feel like the environment you're familiar with, whether it's Windows, macOS, or Linux. I have SOLD 100`s of Bootable DVDs and CDs buy with confidence.