| 3D Technology | FDM |
|---|---|
| MPN | M200 |
| Item Length | 345 mm (13.6 in) |
| Maximum Print Size | 200 × 200 × 180 mm (7.9 × 7.9 × 7.1 in) |
| California Prop 65 Warning | No |
| Brand | Zortrax |
| Nozzle Size | 0.4 mm |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Resolution | 90 μm |
| Manufacturer Warranty | No Warranty |
| Item Height | 430 mm (16.9 in) |
| Model | Zortrax M200 |
| Features | Heated Bed, USB 3.0, SD Card, Enclosed |
| Printing Speed | Up to 100 mm/s |
| Country/Region of Manufacture | Poland |
| Interface | USB 3.0, SD Card |
| Item Width | 360 mm (14.2 in) |
Check the listing for details. Zortrax M200 3D Printer *untested* READ. Condition: For parts or not working. Listed at 49.95 USD. See pictures for additional details. No cords or adapters included. I don’t know how to test it to see if it works so I’m listing as untested for parts. Inventory h3