| 3D Technology | LPD Plus |
|---|---|
| MPN | M300 Dual |
| Item Length | 490mm |
| Maximum Print Size | 265x265x300mm |
| Brand | Zortrax |
| Nozzle Size | 0.4mm |
| Unit Type | mm |
| Item Height | 600mm |
| Model | Zortrax M300 Dual |
| Features | Adjustable Print Speed, Built-in Camera, Dual Extruder, Enclosed Build Plate, Heated Build Plate, On-Printer Controls, Resume Print Function, Touchscreen |
| Interface | Ethernet, USB 2.0, Wi-Fi |
| Country of Origin | Poland |
| Item Width | 480mm |
Check the listing for details. Zortrax M300 Dual 3D printer. Condition: For parts or not working, Made in Poland. Listed at 300.00 USD. Zortrax M300 Dual 3D Printer for parts or repair. The Zortrax M300 Dual is a professional-grade 3D printer with advanced features Dual extruders: Two independent extruders for multi-material or multi-color prints.